Görög katolikus templom
Terdik Szilveszter részletes ismertetőjét az alábbi képre kattintva tekintheti meg
Református templom
– A fábiánházi református egyházközség rövid története
1341-ben már állott a településen Benedek tiszteletére szentelt templom, ami XVI. század végén, a reformációt követően a református hitre tért hívek használatába került. 1600 körül református és rendes egyháznak számít, lelkésszel. Az egyház történetét a következő évszázadban meglehetős homály fedi. 1702.ben a falu elpusztul, csak 1720-23 körül népesedik újra. Wesselényi István 1725. január 7.-i adománylevele szerint az újonnan alakult közösségnek az „ott lévő korcsmámot két esztendeig nékik cedálom oly véggel, hogy a náluk levő puszta magyar templomot befedjék és megújítsák.” Valószínű, hogy itt a közel négyszáz éves templom romjáról van szó. Okiratok nem említik, hogy megtörtént-e az építkezés. Néhány évtized elteltével a régi templom a településre érkezett görögkatolikus vallású közösség használatába került.
1802-ben a reformátusok új templomot építettek 12 m hosszúságban, torony nélkül, amit 1833-ban 10 méterrel meghosszabbítottak, falait hét és fél méter magasra emelték, eléje nyolcszögletes tornyot emeltek, s ekkor kapta a templom a mai alakját. A kelet-nyugati tengelyű templomnak, nyugati homlokzata előtt, 26 méter magas tornya van, keleti vége egyenes záródású. A 8×22 méteres belső térnek festett deszka mennyezete, falazott szószéke és 280 ülőhelye van. A mostani, díszes, 10 regiszteres orgona az 1860. évben lett a templom keleti oldalán felállítva. Az orgonát Strosz István készítette.
A 380 kg-os harangját Hőnig Frigyes öntötte, 1904-ben Aradon, a 356 kg-osat pedig Slezák László 1928-ban Budapesten.
A templom legutóbbi nagy felújítása 2014-ben történt. Az orgona 2022-ben történt felújítás által, több éves kimaradás után újra az istentiszteleti éneklést erősíti.
Tájház
II. Világháborúban elhunyt hősök emlékműve
Millenniumi park
Nagy Magyarország térképe park